• Fabryka Domów Poldan to najmłodszy podmiot Grupy Poldan, zlokalizowany w miejscowości Kłośnik w gminie Postomino; Zakład o powierzchni 6.200 m2 wyposażony jest w automatyczne linie CN do prefabrykacji ścian szkieletowych firmy MBA-JJSMith®;

  • Kadra zarządzająca i załoga  Firmy to eksperci prefabrykacji domów mieszkalnych oraz ich wykonawstwa na placu budowy, zarówno w technologii drewnianej, jak i żelbetonowej.

  • Uruchomienie Fabryki Domów symbolicznie połączyło tradycje Grupy Poldan w przetwórstwie drewna z działalnością dewelopersko-budowlaną Grupy Poldan, prowadzoną pod marką Kropla Bałtyku; W ten sposób, budynki wznoszone przez  Grupę Poldan/Kropla Bałtyku wykonane są z prefabrykowanych paneli, pochodzących z zakładu, gdzie materiałem konstrukcyjnym jest klejonka konstrukcyjna pochodząca z Zakładów Drzewnych Poldan.

  • Produkcja domów odbywa się przy możliwie jak najniższej emisji CO2. Nasze domy są energooszczędne a cały proces ich produkcji jest przyjazny dla środowiska.

  • Innym symbolem nowych czasów jest umiejscowienie Fabryki Domów na terenie dawnej Cegielni Pieńkowo, działającej w tej lokalizacji przez kilkadziesiąt lat. Miejsce zakładu spalającego kilka tysięcy ton węgla i odpadów drzewnych zajął nowoczesny zakład, gdzie drewno poddawane jest wyłącznie obróbce mechanicznej, nie emitując żadnych zanieczyszczeń mechanicznych i chemicznych.